„Widzę rozmawiam reaguje” to kampania społeczna prowadzona przez Komendę Miejską Policji w Siedlcach przy współpracy z Centrum Kształcenia Ustawicznego. W kampanię włączyła się gmina Siedlce i szkoły. W ramach spotkań w kolejnych szkołach odbywają się prelekcje przygotowane przez CKU i spotkania z policjantami. Przy okazji spotkań, w każdej ze szkół odbywa się kilka prelekcji i pogadanek, każda z nich jest podzielona na części tematycznie dostosowane do dzieci w różnym wieku.
W ramach kampanii odbywają się prelekcje dla uczniów dotyczące cyberprzemocy, zagrożeń.
W większości szkół spotkania w ramach kampanii już się odbyły. Kolejne spotkanie zostało zaplanowane na 27 marca, w szkole w Golicach. Otworzyła je dyrektor Małgorzata Łukaszewska.
W imieniu wójta Henryka Brodowskiego uczestników przywitał Jan Osiej z Urzędu Gminy. Przywitał dzieci, zachęcił do czynnego udziału, uczulił na działania profilaktyczne.
W każdej części prelekcję przygotowały panie z Centrum Kształcenia Ustawicznego. Jej tematem był problem cyberprzemocy. Potem głos zabierał asp. sztab. Sławomir Stefaniak z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Jego prelekcja dotyczyła zagrożeń dla dzieci, które mogą pociągać za sobą konsekwencje karne. Mówił o konsekwencjach, jakie mogą grozić nieletnim. Wyjaśniał, jakie konsekwencje grożą małoletnimi i nieletnim, do którego roku życia za dzieci odpowiadają rodzice i jakie kary mogą być nałożone na uczniów za różnego rodzaju przestępstwa.
Wyjaśniał podstawowe pojęcia. Mówił o roli funkcjonariuszy publicznych, wyjaśniał, gdzie udać się po pomoc.
Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące korzystania z mediów społecznościowych i doświadczenia dotyczące przemocy czy agresji słownej.
Zgodnie z konwencją programu, spotkania w Golicach były podzielone na trzy grupy wiekowe dostosowane do wieku uczestników.