Nowy rok – nowe wyzwania
Z początkiem Nowego 2021 roku Gminy Siedlce wyznacza sobie nowe cele. Rozpoczynamy nowe prace na terenie Gminy- podkreśla Wójt Gminy Siedlce Henryk Brodowski.
Z początkiem stycznia rozstrzygnięto przetargi inwestycyjne na budowę drogi wewnętrznej w miejscowości Purzec, hydroizolację fundamentów i ścian zewnętrznych w Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach oraz modernizację infrastruktury szkolnej z doposażeniem w Zespole Oświatowym w Stoku Lackim. To dopiero początek z prac zaplanowanych na 2021 rok- informuje Wójt Gminy Siedlce. Przed nami remont placówek oświatowych w Białkach, Strzale i Pruszynie. Przy Zespole Oświatowym w Żelkowie Kolonii powstanie nowe boisko trawiaste. Nowy rok to również rozbudowana i modernizacja sieci świetlic wiejskich, budowa nowych chodników, oświetlenia oraz przebudowa dróg w naszej Gminie. Z myślą o bezpieczeństwie uczniów powstaną sygnalizacje świetlne w pasie drogi krajowej nr 2 przy Zespole Oświatowym w Nowych Iganiach oraz w pasie drogi krajowej nr 63 przy Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale. Mogę zapewnić, że podjęte jeszcze w 2020 roku działania inwestycyjne będą kontynuowane. Nie zwalniamy tempa- dodaje Wójt Henryk Brodowski.
Rozstrzygnięte zostały konkursy ofert na realizacje zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej, w tym na udzielanie pomocy rzeczowej i żywnościowej dla najuboższych mieszkańców gminy oraz świadczenie usług opiekuńczych na terenie gminy Siedlce. Swoich realizatorów zyskały także zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury
i dziedzictwa narodowego oraz zadania w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu. Wsparte zostaną inicjatywy dotyczące przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, w szczególności dotyczące integracji i rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz pomocy terapeutycznej i rehabilitacyjnej dla osób uzależnionych i ich rodzin
W styczniu rozpoczęła się realizacja Narodowego Programu Szczepień. Gmina Siedlce prowadzi specjalny dyżur telefoniczny pod nr 25 63 277 31 w.47 w dni powszednie w godz. 8.00-15.00. Pod wskazanym numerem telefonu można uzyskać ogólne informacje o szczepieniach oraz zgłaszać zapotrzebowanie w zakresie potrzeb transportowych do punktów szczepień. Z dowozu do punktu szczepień mogą skorzystać osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień. Szczepionka to najbardziej skuteczna metoda, która chroni przed zakażeniem. Wsparcie ze strony Gminy, umożliwi najbardziej potrzebującym dotarcie do punktu szczepień.